W piątek 10 marca w niewodnickiej świetlicy oficjalnie otworzyliśmy samoobsługową biblioteczkę publiczną. W jej otwarciu uczestniczyli m.innymi Zinaida i Jan Kazberukowie, Alina Jabłońska Domurat, Zdzisław Narel oraz nasi Radni Gminy.

Zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa w naszej akcji OTWARTEJ BIBLIOTECZKI DLA KAŻDEGO, wystarczy przynieść swoją prywatną książkę i zostawić ją na półce w holu świetlicy, gdzie jest specjalny regał z książkami. Tam też jest regulamin korzystania z biblioteczki. Osoba, która będzie chciała ją przeczytać weźmie ją do domu. Państwa książka zacznie krążyć wśród czytelników, a Wy wybierzecie sobie inną ciekawą lekturę spośród pozostawionych przez innych..

Uwalnianie książek – BOOKCROSSING – daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników.
Także my, Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy, pragniemy zaistnieć na bookcrossingowej mapie Polski. Uruchomienie otwartej biblioteczki  było też jednym z pomysłów na działanie w ramach ogólnopolskiej akcji MASZ GŁOS.

Uczyńmy zatem wszystko, by nie zaginęła sztuka czytania, wspierajmy i rozwijajmy czytelnictwo w różnorodnych jego formach przywracając książce jej należne miejsce, bo książki żyją wtedy

, kiedy są czytane.