W piątek 27 stycznia 2017r po raz pierwszy w historii samorządowej naszej gminy odbył się dyżur radnych poza siedzibą gminy.Do tej pory tylko Przewodniczący Rady Gminy przyjmował w wyznaczonym dniu.
My przeprowadziliśmy badanie ankietowe z których jednoznacznie wynika, że mieszkańcy są za tą formą kontaktów.
No i nasze oczekiwania się sprawdziły. Na pierwszym dyżurze zjawili się mieszkańcy ze swoimi problemami, które w przyjaznej i niczym nie skrępowanej atmosferze przy herbatce, mogli przekazać radnym.

Ze swoimi wyborcami spotkali się wszyscy trzej radni z naszego okręgu: Jarosław Bartnowski, Jarosław Czech i Paweł Gołembicki. Gościnnie uczestniczył również radny Jarosław Bruszewski.

Ustawa o samorządzie terytorialnym mówi o tym wyraźnie, że jednym z podstawowych obowiązków radnych jest reprezentowanie wyborców, utrzymywanie stałej więzi z mieszkańcami i lokalnymi organizacjami, przyjmowanie zgłaszanych postulatów i przedstawianie ich organom gminy do rozpatrzenia. Kontakt z mieszkańcami jest sprawą fundamentalną.

Brawo radni. Niewodnica dała przykład innym w naszej gminie. Najtrudniejszy pierwszy krok. Radni powinni być do dyspozycji mieszkańców.
Jak ustalili nasi radni – takie dyżury będą się odbywały zawsze w ostatni piątek każdego miesiąca. Szczegóły na afiszach a także na naszym profilu na faceboo

ku.