W piątek 15 grudnia 2017r w niewodnickiej świetlicy mogliśmy poczuć klimat zbliżających się  wyjątkowych, bożonarodzeniowych dni. Wszyscy uczestnicy, w różnym wieku i dzieci i osoby dorosłe a było ich kilkadziesiąt osób, wzięło udział w warsztatach bożonarodzeniowych, których organizatorami byli: Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie N.A.R.E.W   z prowadzącą zajęcia Magdą Kamińską /notabene mieszkanką Niewodnicy/ i Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy.
Swoje prace na wysokim poziomie artystycznym zaprezentowały mieszkanki Niewodnicy Kościelnej: Ela Stelmaszuk /bombki, anioły/ i Kasia Rogucka /przepiękne kartki świąteczne/.
W miłej atmosferze, przy ciasteczkach, gorącej kawie i herbatce /a na podwórku pogoda deszczowa/ powstawały niezwykłe prace, które uczestnicy mogli zabrać ze sobą. Wspólnie też ubraliśmy choinkę która będzie ozdobą świetlicy przez cały karnawał 2018 roku. Każdy też wyszedł z drobnym upominkiem.
Frekwencja bardzo duża, troszkę nas zaskoczyła. To pokazuje, że takie wydarzenia integrujące mieszkańców są niezwykle potrzebne w naszej wspólnocie mieszkańców.