Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy. Nasza mała miejscowość leży w północno-wschodniej Polsce w województwie podlaskim, nieopodal miasta Białegostoku.

Wspaniałe położenie wśród pięknych lasów, łąk, pól i stawów sprawiają, iż Niewodnica jest świetnym miejscem do wypoczynku i rekreacji, gdzie z dala od miejskiego gwaru można się w pełni zrelaksować i odetchnąć świeżym powietrzem.

Przez naszą miejscowość prowadzą dwa szlaki turystyki pieszej: szlak włókniarzy – niebieski (Fasty – Doktorce)  oraz szlak nadnarwiański – żółty (Białystok – Pańki). Miłośnicy jazdy konnej mogą aktywnie spędzać czas na końskim grzbiecie w dwóch stadninach koni: Klubie Jeździeckim „Dafne” oraz Stajni Kucykowo.

Niewodnica słynie z Sanktuarium Świętego Antoniego do którego co roku trzynastego czerwca ściągają na odpust rzesze     pielgrzymów z całej Archidiecezji Białostockiej. Parafia o czterystuletniej tradycji, piękny neogotycki kościół  (gdzie znajdował się najstarszy na Podlasiu dzwon z 1420 roku, od 1867 r. w muzeum w Wilnie), zabytkowa plebania, kaplica cmentarna, zespół grot oraz naturalnej wielkości figury uwieczniających trzynaście stacji drogi krzyżowej ustawione wokół kościoła i placu odpustowego tworzą wspólny kompleks wart odwiedzenia i zatrzymania się na chwilę zadumy.

W naszej miejscowości znajduje się również pomnik poświęcony żołnierzom 26 pułku piechoty II Armii Wojska Polskiego, którzy w Niewodnicy rozpoczynali swój szlak bojowy. Obok pomnika ustawiono czołg oraz armatę.

Jednak nie tylko wspaniałe budowle, ciekawostki historyczne i walory turystyczne tworzą niezapomniany klimat tego miejsca, bowiem Niewodnica to przede wszystkim wspaniali ludzie tworzący zgraną, towarzyską, serdeczną i  zaradną wspólnotę mieszkańców.

W celu pracy na rzecz rozwoju i promocji naszych miejscowości: Niewodnica Korycka i Niewodnica Koscielna z woli jej mieszkańców powołaliśmy do życia w roku 2000 ubiegłego wieku STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ NIEWODNICY. Staramy się być niezwykle aktywną organizacją.Od roku 2004 posiadamy status organizacji pożytku publicznego/opp/.W roku 2013 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie otrzymaliśmy wspólnie z władzami samorządowymi Gminy Turośń Kościelna ogólnopolską nagrodę SUPER SAMORZĄD 2012 przyznanej w ramach społecznej Akcji „Masz Głos,Masz Wybór”-Fundacji S.Batorego.

Od roku 2015 jesteśmy członkiem grupowym Lokalnej Grupy Działania:Stowarzyszenie N.A.R.E.W /Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi/.

Uczestniczyliśmy już wielokrotnie w Ogólnopolskich Spotkaniach Organizacji Działających na Obszarach Wiejskch, które co roku odbywają się w Marózie. Utrzymujemy kontakty z wieloma organizacjami pozarządowymi rozsianymi w całej Polsce.Wspieramy Podlaską Sieć Pozarządową, która jest reprezentantem wszystkich ngo województwa podlaskiego.Jesteśmy”wylęgarnią” lokalnych liderów a także naszych Śołtysów i Radnych Gminy.

Od roku 2000 wydajemy lokalną gazetkę „Echo Niewodnicy” i co roku przyznajemy nagrodę Prezesa SPN dla najlepszego ucznia – społecznika , opuszczającego mury naszej szkoły podstawowej.Do tradycji weszły również organizowane przez nas Bale Karnawałowe SPN . które stały się wydarzeniami towarzyskimi naszej społeczności lokalnej.

Chcemy nadal się rozwijać i coraz szerzej promować Niewodnicę, dlatego wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesności stworzyliśmy witrynę internetową na której mamy zaszczyt Państwa gościć. Mamy nadzieję, iż dzięki temu serwisowi przybliżymy Państwu naszą miejscowość i zachęcimy do jej odwiedzenia.

Życzymy miłego „serfowania” i do zobaczenia w Niewodnicy.