Wzruszające teksty i melodie kolęd i pastorałek  usłyszeliśmy w niewodnickiej świetlicy w dniu 13 grudnia 2015r. na imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy. Mieszkańcy własnoręcznie udekorowali choinkę, która będzie ozdobą Świetlicy przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia i karnawału.

Niewątpliwą atrakcją wieczoru były występy siedmioosobowej grupy dziewczyn i gitarzysty z parafialnej Scholi oraz Młodzieżowej Grupy Folkowej Gminnego Ośrodka Kultury pod kierownictwem pana Lecha Mazurka

/nota bene mieszkańca Niewodnicy/. A my wszyscy, uczestnicy i słuchacze, staraliśmy się śpiewać razem z wykonawcami.

W trakcie warsztatów artystycznych, które prowadziła Ela Stelmaszuk, członkini naszego Stowarzyszenia, uczestnicy wykonali z kolorowego papieru karbowanego łańcuch choinkowy o długości 140 metrów. To rekord naszej gminy, który jest wyzwaniem dla innych świetlic. Przybył do nas również Święty Mikołaj, który rozdawał słodycze i chętnie pozował do zdjęć.

Z Niewodnicy popłynęły w eter życzenia świąteczne: życzymy Wam, aby radość i ciepło rodzinnej atmosfery zagościła w Waszych domach w Święta Bożego Narodzenia, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

 

Do zobaczenia za rok na kolejnej takiej barwnej i rozśpiewanej imprezie!

DSC_4464DSC_4482