W dniach 17-18 marca 2017 r przebywała  z wizytą w Niewodnicy  Koordynatorka Akcji „Masz Głos” z Fundacji im.Stefana Batorego w Warszawie – Anna Łukawska – Adamczyk. Nasz gość uzyskał w roku 2016 tytuł Liderki Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Mazowieckiego, a także w tym samym roku znalazła się w złotej dziesiątce Kobiet Sukcesu Mazowsza. W pierwszym dniu w godzinach wieczornych spotkała się w świetlicy wiejskiej w Niewodnicy Koryckiej z Zarządem naszego Stowarzyszenia.
W drugim dniu odwiedzin Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy Anna Łukawska – Adamczyk razem z towarzyszącymi jej Elżbietą Stelmaszu , Zdzisławem Narelem oraz Jarosławem Czechem spotkali się po południu w Majątku Howieny w Pomigaczach z Wójtem Gminy Turośń Kościelna Grzegorzem Jakuciem. Rozmawiano m.in. o relacjach na linii władza samorządowa – organizacje pozarządowe, o inwestycjach gminnych, a także o naszej gminie.

Rano tego dnia nasz gość zwiedzał Niewodnicę: Kościół Sw.Antoniego, Lapidarium, plac przy pomniku. Były też odwiedziny u naszych mieszkańców z artystyczną duszą, czyli u Państwa Zinaidy i Jarosława Kazberuków oraz u Eli Stelmaszuk, gdzie miała okazję przejrzeć kroniki Stowarzyszenia.

A potem były Trypucie i kolejna świetlica w Zawadach,  rozlewiska nad Narwią i Cerkiew Św.Mikolaja Cudotworcy w Topilcu oraz Turośń Kościelna /zalew, Kościół Swiętej.Trójcy, Dwór Myśliwski/. No i esencja Podlasia: odwiedziny w Domku Twórczości Edwarda Redlińskiego /autora kultowej ‚Konopielki”/ we Frampolu Ranczo.

Jednym z celów wizyty koordynatorki jest ocena realizacji wypracowanych przez nas planów i pomysłów w bieżącej edycji Akcji „Masz Głos”. A my przy okazji promowaliśmy Niewodnicę , naszą gminę i Podlasie.

Fotorelacja w naszym albumie.