25 czerwca odbył się występ ELENY RUTKOWSKIEJ wraz z zespołem, mieszkanki Niewodnicy, która zaśpiewała nam tuż przed wyjazdem na wakacyjne tournée po Polsce.

Koncert był uświetnieniem naszego jubileuszu: 15 Lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy a odbył się w ogrodach Zinaidy i Jana Kazberuków. Współorganizatorem imprezy był Wójt Gminy Turośń Kościelna – Grzegorz Jakuć,który również zaszczycił swoją obecnością.

ELENA RUTKOWSKA, utalentowana aktorka, piosenkarka o wielkich zdolnościach interpretacyjnych i muzycznych. Absolwentka Akademii Teatralnej w Kijowie.Gazeta muzyczna pisała o niej, że to osoba, pełna temperamentu, porywa w rytm egzotycznej muzyki.Tworzy charyzmatyczny czar, narzucając swoją zmysłowość każdej widowni. O czym i widownia niewodnicka mogła się przekonać na żywo. Artystka otrzymała gromkie brawa.
Na koncercie obecni też byli inni przedstawiciele władz samorządowych gminy: Slawomir Kołodko/Przewodniczący RG/ ,Slawomir Rybołowicz/Wce Przewodniczący RG/ a także Radni Gminy:Beata Dryl i Jaroslaw Czech.

Po tym występie odbyła się impreza integracyjna mieszkańców przy ognisku, która zakończyła się grubo po północy.
Spotkanie mieszkańców miało charakter artystyczno – towarzyski i było kontynuacją zapoczątkowanej w ubiegłym roku serii koncertów w ogrodach mieszkańców pod nazwą ‚Muzyczne utwory na letnie wieczory”. Ten wieczór z ELENĄ na długo pozostanie w naszej pamięci. Wielkie brawa.