Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy w edycji 2016/17 w ramach  akcji „Masz Głos” postanowiło zająć się tematem „ożywienia” świetlicy.
Uważamy, że świetlica wiejska powinna być naturalną przestrzenią aktywności obywatelskiej. Uznaliśmy, że ten element naszej przestrzeni publicznej wymaga naprawy.

My zaczęliśmy od KAWIARENKI OBYWATELSKIEJ, która swoją inaugurację miała dniu 21 października br. Szczegóły możecie poznać wchodząc na naszego Facebooka. Będą też tematy społeczne , obywatelskie. To jeden z elementów ożywienia naszej niewodnickiej świetlicy. Mamy również inne pomysły do których będziemy chcieli zaangażować jak najwięcej mieszkańców. Po pierwsze, przeprowadzimy konsultacje społeczne za pomocą ankiet, gdzie zadamy naszym mieszkańcom kilka pytań. Będziemy chcieli wprowadzić dyżury naszych Radnych Gmin w świetlicy. Do realizacji działań w ramach Akcji „Masz Głos” potrzebna będzie współpraca  przede wszystkim z władzami samorządowymi gminy. Będziemy też korzystali ze wsparcia ekspertów oraz zespołu akcji, a także uczestniczyli w szkoleniach. Mamy prawo decydować o tym co dzieje się wokół Nas , bo samorząd to nie tylko władze lecz my wszyscy!
Zarzad SPN
wp_20161202_20_17_56_pro nowe-logo-2016